BAŞKAN KORKMAN, "SİYASETTEN RANT ELDE ETMEYİ DÜŞÜNMEYECEKSİN”

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanlığı üyeleri ile birlikte tanışma kahvaltısı düzenlerken, İl Başkanı Hüseyin Korkman, “Anavatan, yavru vatan, mavi vatan, gök vatan bir bütündür parçalanamaz” vurgusu yaptı.

İbrahim Rafet Sünetci
İbrahim Rafet Sünetci
30 Haziran 2021 Çarşamba 13:33
224 Okunma
BAŞKAN KORKMAN, "SİYASETTEN RANT ELDE ETMEYİ DÜŞÜNMEYECEKSİN”
banner18

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanlığı üyeleri ile birlikte tanışma kahvaltısı düzenlerken, İl Başkanı Hüseyin Korkman, “Anavatan, yavru vatan, mavi vatan, gök vatan bir bütündür parçalanamaz" dedi.

Pelitözü Gölpark'ta bulunan bir restoranda gerçekleşen etkinliğe parti üyelerinin yanı sıra  ulusal ve yerel basın mensupları katıldı. Kahvaltı öncesi basın açıklaması düzenleyen Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı Hüseyin Korkman, parti örgütlenme çalışmalarının süratle devam ettiğini söylerken, siyasi mücadelelerine ilişkin sözlerine şöyle devam etti;

"Bilindiği üzere 4 Eylül 2020 tarihinde Genel Başkanımız Muharrem İnce tarafından Sivas’ tan başlayan Memleket Hareketi partileşme sürecine girmiş ve 17 Mayıs 2021 tarihinde Memleket Partisi adı ile resmen kurulmuştur. Memleket Partisinin kurulmasının ardından tüm yurtta örgütlenme çalışmaları başlamıştır. 18.Mayıs 2021 tarihinde Bilecik ilinde kurucu il başkanı olarak görevlendirildim. Şahsıma verilen bu onurlu görev ile birlikte ilimizde ki örgütlenme çalışmalarını başlattık. Öncelikle Memleket Partisi Bilecik İl Başkanı olarak 21 kişilik yol arkadaşlarımızı belirleyerek. Memleket Partisi İl Başkanlığını oluşturduk."

“BİRİLERİNİN BELİRLEDİĞİ YÖNTEMLERİN HİÇ BİRİSİ BİZİM PARTİMİZDE YOKTUR”

Korkman açıklamasının devamında, "Yapılması ihtimal dahilinde olan bir erken seçime katılabilmek için öncelikle bu üç ilçemizde görevlendirilen İlçe Başkanlarımızda kurucu yönetim kurullarını belirleyerek ilçe örgütlenmemizi tamamladık. Memleket Partisi Bilecik ilimizde örgütlenmesini tamamlayan ilçelerimiz ile birlikte kongre sürecini başlatacağız. Memleket Partisine üye olan yürekli insanlar ile birlikte önümüzdeki günlerde kongrelerimizi tamamlayacağız. Şunu belirtmek isterim ki Memleket Partisi üyeleri tüzüğümüz gereğince kullanacakları oylar ile partimizin yönetim kurullarını yapılacak kongrelerde belirleyeceklerdir. Bizi diğer mevcut partilerden ayıran en önemli özellik olarak tüm üyelerin katılımıdır. Diğer mevcut partilerde olduğu gibi birilerinin belirlediği yöntemlerin hiç birisi bizim partimizde yoktur. Olmayacaktır. Genel Başkanımızın da belirttiği gibi demokrasinin tam olarak uygulanabildiği bir tüzüğümüz mevcuttur. Partilerin anayasası olan tüzüklerin demokratik olmadığı parti içinde demokrasinin uygulanmadığı partilerde halka demokrasi getirmeleri olanaksızdır. Bizim partimiz demokrasinin tam olarak işlediği cumhuriyetçi demokrat bir parti olarak Türk siyasal tarihinde ki yerini almıştır" dedi.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TEK YOL GÖSTERİCİMİZ”

Tüzüklerinin 1'inci maddesinde yazdığı üzere önderleri ve yol göstericileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu anlatan Memleket Partisi Kurucu İl Başkanı Hüseyin Korkman, Yine tüzüğümüzün yani partimizin anayasasının 2'inci maddesinde yazdığı hedefi 4 Eylül 1919 Sivas Kongresinde birleştirilen Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin kurtuluş ve kuruluş felsefesini ve Kuvayı Milliye anlayışını yeniden egemen kılarak 'Yarınlar hepimizin' anlayışıyla, ulusumuzla birlikte çağdaşlaşma yolunda geleceğimizi geri almaktır. Memleket Partisinin amacı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş esaslarını belirleyen, anayasanın değiştirilemez hükümlerinin tartışmaya açılamayacağını kayıtsız ve şartsız olarak kabul etmek. Üzerinde yaşadığımız toprakların binlerce yıllık geçmişine, tarih ve milli kültür mirasına gurur ve onurla sahip çıkmak. 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkesi doğrultusunda onurlu ve ulusal çıkarlarımızı gözeten bir anlayış ile hareket etmek; bölgesel sorunların çözümünde anahtar rol oynayan, ülkemizin dünyadaki etkinliğini arttıran bir dış politika oluşturmak. Anavatan, yavru vatan, mavi vatan, gök vatan bir bütündür parçalanama  ilkesini savunmak. Vatan için can veren şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize hak ettikleri değeri vermek, haklarını korumak ve geliştirmek. Ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gerçeğinden hareketle, millet iradesinin tek belirleyici güç olduğuna inanmak ve bu yönde siyaset yapmak. Lozan Barış Antlaşması’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olduğunu benimseyerek, bağımsız, özgür, eşit ve egemen bir ülke olarak ulus-üniter devlet ilkesini korumak" dedi.  

“MEMLEKET PARTİSİ OLARAK 20 YILDIR ÜLKEYİ YÖNETEN İKTİDARDAN MEMNUN DEĞİLİZ"

Korkman son olarak "Memleket Partisinde görev alanlar siyaseti ancak ülkeye ve millete hizmet için bir araçtır ilkesinden hareketle siyasi görevlerini asla kişisel çıkarları gerçekleştirmek için bir araç olarak kullanamaz. Aynı şekilde partinin yetkili organları da alacakları her türlü kararda adalet ve liyakat ilkelerine uygun hareket edeceklerdir. Memleket Partisi olarak 20 yıldır ülkeyi yöneten iktidardan memnun değiliz. İtaat etmiyor, itiraz ediyoruz. Yine bu iktidarı 20 yıldır yıkamayan muhalefetten de memnun değiliz. Buna da itiraz ediyoruz. Bir umudumuz gençler. Gençler için geleceğimizi geri alacağız. Bunun için ne cumhur ne millet tek yol memleket diyerek yukarıdaki ilkelerimizle Cumhuriyetçi demokrat bir parti olarak iktidar olacağız" dedi.

Son Güncelleme: 30.06.2021 13:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bilecik Merkez Nöbetçi Eczaneleri