MİLLETVEKİLİ ELDEMİR VE İL BAŞKANI KARABIYIK SORULARI YANITLADILAR

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, yapılacak il ve ilçe kongrelerine eski kongrelerdeki gibi tek adayla gireceklerini söyleyerek, “Genel merkezimizin epey zamandır uyguladığı bir yöntem bu. Genel merkezimizin takdiri üzerine hazırlıyoruz biz bu kongreleri. Yine onların takdiri üzerinde tek aday olarak yürümeyi söylüyorlar. Tek adayla kongreye gitmek istiyorlar” dedi.

MİLLETVEKİLİ ELDEMİR VE İL BAŞKANI KARABIYIK SORULARI YANITLADILAR

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, yapılacak il ve ilçe kongrelerine eski kongrelerdeki gibi tek adayla gireceklerini söyleyerek, “Genel merkezimizin epey zamandır uyguladığı bir yöntem bu. Genel merkezimizin takdiri üzerine hazırlıyoruz biz bu kongreleri. Yine onların takdiri üzerinde tek aday olarak yürümeyi söylüyorlar. Tek adayla kongreye gitmek istiyorlar” dedi.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 12:01
1616 Okunma
MİLLETVEKİLİ ELDEMİR VE İL BAŞKANI KARABIYIK SORULARI YANITLADILAR
Advert

  AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, yapılacak il ve ilçe kongrelerine eski kongrelerdeki gibi tek adayla gireceklerini söyleyerek, “Genel merkezimizin epey zamandır uyguladığı bir yöntem bu. Genel merkezimizin takdiri üzerine hazırlıyoruz biz bu kongreleri. Yine onların takdiri üzerinde tek aday olarak yürümeyi söylüyorlar. Tek adayla kongreye gitmek istiyorlar” dedi. 

 

 

  AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, kentteki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, onların sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Önceki kongrelerde olduğu gibi, önümüzdeki kongrelerde de tek adayla mı kongreye gidilecek?” sorusuna cevap veren AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, “Genel merkezimizin tek adayla kongreye gitmek istiyorlar. Burada tabi tek aday deyince insanlar, neden kongre yapıyorsunuz şeklinde eleştiri yapıyorlar ama burada buna bir siyasetçi gözüyle baktığınızda bir siyasi parti içinde kırgınlıkların, kırılmaların, kopmaların minimum seviyede olmasını arzu eder. Belki demokratik bulmuyorlar ama bu bir siyasi parti. Bunun bir genel başkanı var. Bu işleyiş yöntemi içerisinde biz Adalet ve Kalkınma Partisi olarak tek adayla gitmenin daha sağlıklı, daha az kırılmalara sebebiyet vereceğini düşünüyoruz. Yine tek adayla devam edeceğiz inşallah” dedi.

 

 

  “15 Temmuz AK Parti’nin MHP’nin veya CHP’nin düzenlediği bir program değil, devlet töreni”

 

  Karabıyık, “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü bu program Cumhurbaşkanlığının himayesinde yürüyen bir program ve AK Parti’nin MHP’nin veya CHP’nin düzenlediği bir program değil, devlet töreni. Katılım noktasında karar bürokrasinin. Tabi siyasi program olmadığı için bir şey söyleyemeyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

"15 Temmuz’u Demokrasi ve Milli Birlik günü olarak ilan ettik"

 

  Konuyla ilgili AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise, “Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde siyasi partilerden Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin AK Parti’nin katıldığı bir düzenlemeyle 15 Temmuz’u Demokrasi ve Milli Birlik günü olarak ilan ettik. Şuanda bizim milli günlerimizden bir tanesi. Bununla alakalı olarak mecliste bu karar alındı. Böyle bir kararın olduğu şeyde sadece bir partinin günü değil. Bu sonuçta devlet töreniyle veya devlet programlarıyla yapılacak bir gün. Bunu da bu şekilde düşünelim. Zaten ismi de Demokrasi ve Milli Birlik günü. Burada bir işlem yapılması değil, bunu bir vatandaşlık görevi olarak görmek lazım. Nasıl bir Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorsak, nasıl bir 19 Mayıs’ı kutluyorsak, nasıl 10 Kasım’da Atatürk’ü anıyorsak bu aynı şekilde Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak mecliste tüm partilerce kabul edilmiş bir gündür. Özellikle bunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

 

 

“Bu bir partinin günü değil, bu bir şahsın günü de değil. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olma mücadelesinin verildiği bir gün”

 

  Bir basın mensubunun, "AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in 19 Mayıs, 23 Nisan gibi resmi bayramlarda kurumlara valilikten gönderilen yazı altında hiçbir ibare bulunmuyor. Ama 15 Temmuzla ilgili gönderilen yazılarda bu bir ‘emirdir’ notu düşülmüş bununla ilgili ne diyorsunuz” sorusuna Eldemir, “Onu kurumlarımızın, idarecilerimizin nasıl düşündüğü önemli ama. Şunu söylüyorum özellikle. Bu gün bir siyasi partinin günü değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir günüdür. Ben onu vurgulamak istedim. Giden yazıyı değil. Sonuçta nasıl bizim diğer milli günlerimizde toplam 5 milli günümüz var. Üzerine bir tane daha oldu. Bu bizim devletimizin şuanda özel günlerinden biri. Nasıl dini bayramlar Müslümanların bayramı deyip, ama sonuçta onu da yasal çerçevede kanunla belirttiğimiz gün ise, buda milli bir günümüz. O noktada bunu bir vatandaşlık görevi olarak görmemiz lazım. Net olarak söylüyorum. Eğer farklı düşünen varsa, bu konuyu zihninde tekrar bir ölçmeli, tartmalı. Bu bir partinin günü değil, bu bir şahsın günü de değil. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olma mücadelesinin verildiği bir gün” şeklinde konuştu.

 

  “Eğer zaten siyasi bir gün olsaydı, bu yazı valilikten değil, AK Parti İl Başkanlığından giderdi”

 

  Bu soruya cevap veren AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık da, “15 Temmuz günü geçtiğimiz yıl bu bombalar atılırken sonuçta kimsenin siyasi görüşüne göre taranmadı silahlar ya da bombalar ona göre atılmadı. Vekilimin de dediği gibi milli bir gün olarak bakmak lazım. Eğer zaten siyasi bir gün olsaydı, bu yazı valilikten değil, AK Parti İl Başkanlığından giderdi” ifadelerini kullandı.

 

  “Bilecik Edebali Stadını önümüzdeki süreçte yapılacak olarak görüyoruz”

 

  Bir basın mensubunun , “Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Bilecik’e geldiğinde Edebali standının çalışmalarının bir an önce başlamasını istemişti. Bu söz üzerinden 1 ay geçti hiç ve bir çalışma yok. Eylül’e yetişecek denmişti. Yetişecek mi?” sorusuna cevap veren AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, “Eylül ayına kadar bir program dahiline bunların vesaire mesafe kat ederiz anlamında öyle söylemiştir. Normalde biz Edebali Stadı ölçeğinde 7 bin, 10 bin, 5 bin bunların hepsi normal şartlar altında sizin bakanlık olarak Kalkınma Bakanlığı’na bunu teklif etmeniz, yatırım programına almanızla mümkün. Ama bu konuda sağ olsunlar bakanımız bizlere bunu farklı bir noktada teminat verdi. Bu süreyi uzatmamak adına Eylül ayına kadar biz bunu bu şekilde nasıl yapacağımız tarihlerimizi netleştirmiş oluruz dedi. O konuda sıkıntımız yok. Biz onu inşallah önümüzdeki süreçte yapılacak olarak görüyoruz. Bizim Gençlik Spor Bakanlığı olarak zaten şuanda Bozüyük’ten Yenipazar’a kadar, Söğüt’ten Osmaneli’ne kadar, Bayırköy, Vezirhan,  Söğüt’teki tribünlerin üzerinin kapanması dahil şuanda yürüyen 9 tane işimiz var. Stat her halükarda bir şekilde yapılacak. Bozüyük’ün alternatifi var şuanda. Sentetik var Yeşilkent’de. Biz o temsilciyi komple Bilecik’in İl temsilcisi olarak görüyoruz. Mevcut çim sahada oynanması lazım maçların. Orada bizim Bilecik’teki hedefimizden sonra da Bozüyük’teki sorunu çözmek olacak.  Bu senede Bilecik ve Bozüyük’teki Vitraspor maçlar depreme uygun olmayan tribünlere seyirci alınmayacak. Bilecik Edebali Stadını 2018-2019 futbol sezonuna inşallah yetiştireceğiz” dedi.

 

  “Bize teklifte bulundular, biz de rasat ve ölçümleri yaptırmaya başladık”

 

  AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, bir basın mensubunun,  "Bilecik’te Abbaslık Köyü’nün alt bölümüne yapılması düşünülen göletle ilgili çalışmalar ne aşamada?” sorusuna da, şöyle cevap verdi: “Su bizim konumuz. Devlet Su İşleri yatırımları veya Özel İdare’deki gölet yatırımları suyla ilgili eğer siz bir çalışma yapıyorsanız, biraz uzun soluklu bir iş bu. Her yıl aynı ortalamayla geliyor mu? Yağışa göre değişkenlik gösteriyor mu? Bu bir aşamadır. Bu tamamlanır ve uzunca da bir süreçtir. Tek, tek ölçülmesi lazım. Ay, ay, hafta, hafta. Sonra birkaç yılda üst üste. Genel ortalamayı görmek lazım. Bu su yeteri bir havzayı besleyebilecek bir durumdaysa, yeteri kadar depolama alanı oluşturabilecek bir durumdaysa, bu sefer bu depolamanın yapılacağı yerdeki zemini bu suya tutup, tutmaya müsait olmadığını, oradaki jeolojik yapının buna uygun olup, olmadığını tetkik edersiniz, buna da bir karar verirsiniz. Sonra da projesini yapıp, ondan sonra o göletti veya o barajı inşa etmeye çalışırsınız. Göletle baraj arasındaki tek fark ise, gövde yüksekliğiyle ilgili bir farktır. Bazen adı gölet olur, bazen baraj olur. Orayla alakalı bize talep geldi. Benimde bildiğim bir bölge. Bize teklifte bulundular, bizde rasat ve ölçümleri yaptırmaya başladık. Rasat ve ölçümler bittikten sonra arkasından planlamaya geçeceğiz. Planlama olumlu geçtikten sonra da projeleri yapıp ihale edeceğiz. Talebin geldiği daha 1 yıl oldu. Ümit ediyoruz ki o bölge çok güzel bir yer olacak. Ümitliyiz, sıkıntı yok. Takip ediyoruz, yapacağız. Yeter ki veriler neticesinde bir sıkıntı olmasın.”

Son Güncelleme: 12.07.2017 12:08
Anahtar Kelimeler:
BİLECİKAk PartiAçıklama
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kulüp Başkanı 2017-12-27 14:39:18

Bilecik.de Bozüyük. De kaç takım olduğunu Biliyormusunuz antaenatif saha varmış diyorsun stadın sadece zemini olmuş yetmiyor Bilecik sentetik saha ve Bozüyük Yesilkent uygun değil Futbol il temsilcisi istese buralara müsabaka vermez ondanda Bilgi Alın Sy.Vekilim