Advert Advert

BİLECİK'İN GURURU GÖREVİ TESLİM ALDI

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Müdürü olan 22, 23 ve 24. dönem AK Parti Bilecik Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz, düzenlenen törenle Ayhan Karayama’dan koltuğu devraldı.

BİLECİK'İN GURURU GÖREVİ TESLİM ALDI
BİLECİK'İN GURURU GÖREVİ TESLİM ALDI İbrahim Rafet Sünetci
Bu içerik 971 kez okundu.
Advert

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Müdürü olan 22, 23 ve 24. dönem AK Parti Bilecik Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz, düzenlenen törenle Ayhan Karayama’dan koltuğu devraldı.

 

  


  Törene Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Servet Yılmaz ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Serkan Yıldırım da katıldı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, devir teslim töreninde önemli mesajlar verirken, tarım kredi kooperatiflerinin ülkemiz için stratejik bir öneme sahip olduğunu belirtti. Poyraz, eski genel müdür ve ekibine çalışmalarından ötürü teşekkür ederken birlikte görev yapacağı çalışma arkadaşlarına ayağının tozuyla ilk mesajları da vermeyi ihmal etmedi.

 

 

  Poyraz devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Yeni bir süreç başladı. Sonuçta bazı şeyleri biz isteriz başı şeyler bizim irademiz dışında gelişir. Görevler tebliğ edilir bazen de alınır. Önemli olan niyeti halis tutup istikamet üzeri olabilmek ve o an neyi yapmamız gerekiyorsa onu yapma gayreti içerisinde olabilmektir. Evet burada hepimiz bürokrat olarak bu kurumda çalışan insanlar olarak bir görevimiz var. Bir iaşe meselemiz var ama eminim ki aynı zamanda bizim bu millete karşı bu ülkeye karşı da sorumluluklarımız var. Olaylara böyle bakmamız gerekiyor. Hele hele Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve buna bağlı olan teşkilatları, şirketleri konuşuyorsak olayın bence mahiyeti çok daha fazla önem arz ediyor. Bunun farkında olmamız lazım eğer bugün Türkiye dimdik ayakta olacaksa güçlü olacaksa gıda güvenliği noktasında arz güvenliği noktasında da güçlü olmak zorunda, kendi kendine de yeterli olmak zorunda. Bunun alt yapısını hazırlamak zorunda, bu sistemi işletir vaziyette tutmak zorunda ve sadece kendisi için değil bölgesi için coğrafyası için ve mümkünse tüm dünya da ulaşabildiği her alanda bunu sağlamak zorundadır. Olaya böyle bakmamız lazım. Bugün burada saatlerce konuşacak değiliz ama kurumumuzun öneminin farkında olmamız gerekiyor.

 


  “Yapacak çok işimiz var”


  Ben kurumdan haberdardım ama Türk toplumu ne kadar haberdar bunu da ayrıca incelememiz lazım. Tarım Kredi Kooperatifleri bu anlattığım çerçevede nasıl algılanıyor, öneminin kim ne kadar farkında bununda ayrıca karar vericiler, yöneticiler olarak masaya yatırılması lazım. Yapacak çok işimiz var. Arkadaşlar olmak veya olmamak üzerine gidiyoruz şuanda farkındasınız değil mi? Adı konmamış bir mücadele tırnak içinde savaş demek istemiyorum ama bir mücadele içerisindeyiz. Türkiye şuan da dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olma yolunda ilerliyor. Eğer bu sınavları başarıyla geçebilirse ve bu mücadele sırasında tüm Tarım Kredi Kooperatifleri tüm teşkilatları ile birlikte üzerine düşeni görevi en iyi şekilde yapmalıdır. Ülkemizi seviyorsak ki seviyoruz, inanıyorsak ki inanıyoruz bu sorumlulukla bu davayı götürmemiz gerekiyor.

 

 

 Yapacak çok işimiz var bugüne kadar yapılanlar için teşekkür ediyoruz. Kurumda çalışan arkadaşlar olarak şunun farkında olun lütfen. Burası bir yönüyle  resmi kurum bir yönüyle kooperatifçilik anlamında bir sivil toplum kuruluşu öbür taraftan baktığımız zaman doğrudan veya dolaylı yaklaşık 5 milyon çiftçimize, gıda arzı noktasında da 80 milyon insana ulaşma kapasitesine sahip bir kurum. Önümüzde inanılmaz bir alan var, bu alanı birlikte işleyeceğiz. Zor mu evet zor ama birlikte çalışırsak hiç bir şey zor değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Bakanımızın, Yönetim Kurulu Başkan ve üyesi arkadaşlarımızın desteği yanımızda bundan zerre kadar şüphemiz yok. Üzerimizde şu anda bir beklenti var bu benim şahsımdan da kaynaklanıyor kurumdan da kaynaklanıyor. Bu beklentiyi de çalışmalarımızla hayata geçirmemiz gerekiyor. Türkiye eğer 2023 hedeflerine ulaşacaksa Türkiye eğer 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacaksa Tarım Kredi Kooperatifleri de bu süreçte üzerine düşeni yapacak ve inşallah şimdikinin bir kaç katı büyüklüğüne ulaşacak. Çünkü tarımı gittikçe sanayileştirecek şekilde yapmamız gerekiyor. Hem de vatandaşa ulaşma anlamında ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Rahatlığımız, birazda çalışan personelimizin tecrübesinden dolayı buna inanıyoruz” dedi.

BİLECİK HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK PARTİ BİLECİK İL YÖNETİM KURULU TOPLANDI
AK PARTİ BİLECİK İL YÖNETİM KURULU TOPLANDI
SAFFET ŞEKER ORTAOKULU’NDAN İLK KURŞUN VİDEOSU
SAFFET ŞEKER ORTAOKULU’NDAN İLK KURŞUN VİDEOSU