Advert Advert

BİLECİK'TE SAHNE ALAN ''OTHELLO'' OYUNU AYAKTA ALKIŞLANDI

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12. 'si gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan ''Othello'' oyunu, seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı.

BİLECİK'TE SAHNE ALAN ''OTHELLO'' OYUNU AYAKTA ALKIŞLANDI
BİLECİK'TE SAHNE ALAN ''OTHELLO'' OYUNU AYAKTA ALKIŞLANDI  İbrahim Rafet Sünetci
Bu içerik 189 kez okundu.
Advert

 Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12. 'si gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan ''Othello''  oyunu, seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı. 

 


  Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahne alan oyun için salonlar doldu taştı. Venedik devletinin hizmetinde kahramanlıklar göstermiş Mağripli zenci komutan Othello ile Venedikli soylu bir ailenin kızı olan Desdemona’nın aşkları ve kıskançlıklarının anlatıldığı oyun seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı. Yönetmenliğini Deyan Proykovski'nin yaptığı dev kadroda Cenap Samet, Suzan Akbelge, Selpin Kerim, Zübeyde Ali, Osman Ali, Neat Ali gibi isimler yer aldı.

 


  Üsküp Türk Tiyatrosu Müdürü Naci Şaban, oyun sonunda yaptığı açıklamada Bilecik'te oldukları için duydukları memnuniyeti belirterek, “Seyircilerin ilgisi ve performansı bizlere güç verdi. Böyle güzel bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği olan Belediye Başkanı Selim Yağcı ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 


  Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan ise, oyun sonunda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı adına oyuncu ve seyircileri selamlayarak, “Belediye Başkanımız şehir dışında ilimize kazandırdığımız yeni bir ödülün takdim töreninde olduğu için aramızda yok. Ben Belediye Başkanımız Selim Yağcı'nın selam ve muhabbetlerini sizlere sunuyor, oyuncu ve dev kadroya teşekkürlerimizi ifade ediyorum”  şeklinde konuştu.

 


  Oyun sonunda oyuncu ve yönetmen Ercüment Doğan, Üsküp Türk Tiyatrosu Müdürü Naci Şaban'a teşekkür plaketi ve tiyatro ödülünü takdim etti.

bilecik haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİNİK ÖĞRENCİLER MEVLANA HAFTASINI KUTLADI
MİNİK ÖĞRENCİLER MEVLANA HAFTASINI KUTLADI
51 ŞEHİRDEN GELEN BİNLERCE ORGANİK ÜRÜN BİLECİK’TE SERGİLENİYOR
51 ŞEHİRDEN GELEN BİNLERCE ORGANİK ÜRÜN BİLECİK’TE SERGİLENİYOR