Advert

SGK’DAN İŞVERENLERE UYARI

Bilecik Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Adem Bedir, ertelenen sigorta primlerinin ödenmesi konusunda basın toplantısı yaptı.

SGK’DAN İŞVERENLERE UYARI
SGK’DAN İŞVERENLERE UYARI  İbrahim Rafet Sünetci
Bu içerik 647 kez okundu.
Advert

  Bilecik Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Adem Bedir, ertelenen sigorta primlerinin ödenmesi konusunda basın toplantısı yaptı. 

 

 

  SGK İl Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısına Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Ayşe Özan, SGK İl Müdür Yardımcısı Ubeyde Tekpınar katıldı. Bilecik Sosyal Güvenlik İl Müdürü Adem Bedir, 2016 yılında asgari ücretin bin 273 bin 50 TL’den, bin 647 bin TL’ye artması nedeniyle işverenlerin üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirildiğini ve 2017 yılında da devam ettiğini belirtti. Bedir, “Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak -  Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2019 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

 

  “Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir"

 

  Bilecik'te ertelenen sigorta primlerinden; 2016 Aralık ayından 8 milyon 646 bin 688 TL, Ocak ayından 11 milyon 172 bin 478 TL, 2017 Şubat ayından 10 milyon 997 bin 223 TL alacaklarını olduğunu belirten Bedir, “Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır. Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zamanı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin halihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödeme süresi gelmiştir. Ertelediğimiz sigorta primlerimizi zamanında ödenmemesi unutulmamalıdır” dedi.

bilecik sgk prim borcu ödeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ BÜYÜKAKIN’A ZİYARETLER DEVAM EDİYOR
VALİ BÜYÜKAKIN’A ZİYARETLER DEVAM EDİYOR
EĞİTİM BİR- SEN VE TÜRK EĞİTİM SEN’DEN “EĞİTİMCİYE ŞİDDETE DUR” TEPKİSİ
EĞİTİM BİR- SEN VE TÜRK EĞİTİM SEN’DEN “EĞİTİMCİYE ŞİDDETE DUR” TEPKİSİ